Huawei Ürünleri

Huawei kuruluş yeri ve tarihi

Huawei kuruluş yeri ve tarihi sorusu akıllara takılan sorulardan biri. Çin menşeili firma , eski bir devlet subayı olan ,Ren Zhengfei tarafından , 1987 yılında , şahıs şirketi olarak kurulmuştur. Asıl kuruluş amacı , Telekomünikasyon ve bağlantı ürünleri olan firma , bu konuda çok uluslu bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Arge ‘ye çok önem firma 2019 tarihinden itibaren 200 bin çalışan sayısı ile , işlevlerini sürdürmektedir.

Huawei ilk telefonu ne zaman çıktı ?

Aslında telefon üretimi konusunda yeni bir firma olmayan Çin firması , ilk telefonunu 1997 yılında üretimini tamamladı. Huawei ilk telefonu ne zaman çıktı ? Sorusunun yanıtını almış olsak da Çin’li firma telefon departmanını 2003 yılında kurmuştur. Telefon piyasasına girmek , Çin’li firmanın daha geniş kitlelere ve uluslararası pazar ağını genişletmek için önemli bir fırsat idi.2004 yılında ise , satışa sundukları ilk telefonları C300 modeli idi. Uygun fiyat ve yüksek kaliteyi müşterilere sunma ilkesini savunan firma , zaman ile bazı ayrımlara düştü ! Kıyaslıyoruz sitesinde modelleri inceleyebilirsiniz.

Huawei Android anlaşmazlığı

2018 yılında , Çin’li firma 5G çalışmalarını yürütür iken , casusluk iddiası ile karşı karşıya kaldı. Bazı hükümetler , konunun tehlike arz edeceğini düşündüğü için , firma hakkında gözetim talep ettiler.2019 yılında ise ABD başkanı Donald Trump ‘ın da etkisi ile , Huawei  Android anlaşmazlığı boy gösterdi. Ve Android , yeni modeller için Google servisleri desteğini keseceğini belirtti. Yeni çıkacak olan , modellerde , Google servislerine erişim kapatıldı. Kıyaslıyoruz sitesinde modeller arasında kıyaslama yapabilirsiniz !

MarkalarHepsini gör

Daha Fazla Marka Göster