VoLte kapatma nasıl yapılır ? Volte nedir ne işe yarar ?

Bu yazımızda VoLte nedir ? VoLte kapatma nasıl yapılır ve VoLte nedir ne işe yarar gibi sorulara cevap vereceğiz.2016 tarihinde hayatımıza giren 4.5g hızı bizlere VoLte hizmetini de sundu. Öncelik ile VoLte, yüksek ses kalitesi yanı sıra daha berrak ve sade bir ses ve arama deneyimi yaşatan bir hizmettir.

VoLte‘den yararlanmak için cihazınızın ve kullandığınız hat operatörün , VoLte‘ ye uyumlu olması gerekmektedir.  Ve volte kapatma açık olması .Tabi ki , sizin cihazınızın  uygun olması  yanı sıra , arama yaptığınız kişinin de , VoLte için cihazının ve hattının uyumlu olması gerekmektedir. Uyumluluk söz konusu olmaz ise VoLte‘yi aktif olarak kullanmazsınız.

VoLte aramaları konferans aramalarında da aktif olarak çalışmaktadır. Berrak bir sesin yanı sıra ,normal aramalarda dikkat ederseniz, bağlanma süresi 5-10 saniye sürer iken , VoLte aktif iken, çok kısa bir sürede bağlanabilirsiniz.

Bilmeniz gerek bir diğer konu ise , Samsung akıllı cihazlarında bildiğiniz üzere direk arama üzerinden,görüntülü görüşme yapılmakta.Fakat VoLte aktif iken, Samsung Volte cihazlarından direk arama üzerinden ,görüntülü görüşme yapamazsınız.Bunun için VoLte’yi kapatmanız gerekmektedir. Gelin birlikte VoLte nasıl aktif hale ve pasif hale getirilir bakalım.

volte kapatma

 

volte huawei kapatma

volte nedir

 

Burada, Mobil ağları seçerek devam ettikten sonra, Mobil ağlar kısmında VoLte butonunu göreceksiniz oradan aktif veya pasif konuma getirebilirsiniz.Bilmeniz gerek diğer bir konu eğer Vodafone hat kullanıyor iseniz , VoLte ayarını bulamayacaksınız. Vodafone için VoLte kapatma nasıl yapılır diye sorarsanız. Vodafone müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir.Vodafone müşteri hizmetlerine Turkcell Türk Telekom Vodafone yazımızdan ulaşabilirsiniz.

VoLte kapatma nasıl yapılır ?

1- Cihazınızda ayarlara giriş.
2- Bu kısımdan bağlantılara giriş yapıyoruz.
3- Mobil ağları seçiyoruz.
4- Mobil Ağlardan , volte ‘yi kapatıyoruz.

 

Konu ile ilgili anlamadığınız yerlerde bizlere mail gönderebilir, veya yorum yazabilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji ile kalın …

 

nuri1bey
Bin okur , bir yazar ! Kurucu / Admin